Може,вість промайне:був такий-то...немає.Ви не вірте,що я передчасно погас.А повірте в мандрівку,яка не минає. Без печалі скажить:він в дорозі до нас

Може,вість промайне:був такий-то...немає.Ви не вірте,що я передчасно погас.А повірте в мандрівку,яка не минає. Без печалі скажить:він в дорозі до нас

Посвята Братану



14/02/2015

Cофієвська  сільська  бібліотека

 

"Багатоликий світ поезій Братана"

До 80-річчя від дня народження Миколи Братана в бібліотеці відбулися братанівські читання "Багатоликий світ поезій Братана", в яких прийняли участь учні 3-го і 7-го класів. Спочатку бібліотекар коротко розповіла про відомого українського прозаїка, поета, драматурга нашого земляка Миколу Івановича Братана. Далі Самотес Сніжана, Дон Ауріка, Єрохіна Настя читали братанівські вірші: "Семенівське шосе", "У дорозі до вас", "Болючий урок", "До ромашки", "Родова земля"...Волошина Віка, Тодорович Таня, Щербина Даня, Вітвіцький Ігор прочитали дитячі веселі віршики: "Півник у ситі", "Весела перерва", "Котячий жарт", "Фанат", "Равлик на пляжі", "Де мама?". Для кращого ознайомлення дітей з творчістю поета, з його життєвим шляхом оформлена ювілейна книжкова виставка "Микола Братан-співець смаглявоі Таврії".






 _________________________________

30.01.2015

Районна бібліотека

29 січня 2015 року відбулося засідання літературного клубу «Свічадо». Перша сторінка засідання «Степові замальовки М.Братана» присвячена нашому видатному земляку, ім′я якого носить наша бібліотека. Присутнім було презентовано наш віртуальний проект «Слово про Братана» http://bratan80.blogspot.com/ , де представлені спогади про поета, його твори, фото з архіву родини, вірші та пісні, виконані на слова Миколи Івановича.

 


 

 

 

 

 

________________________

29.01.2015

Архангельськослобідська  сільська бібліотека

 

28 січня сільська бібліотека разом зі шкільною бібліотекою для учнів 8 класу до
80 річчя народження М. І.Братана пройшла літературна година «Читаємо Братана».
Учні ознайомились з літературною творчістю поета і дізналися багато цікавої інформації про життєвий і творчий шлях талановитого письменника.
Були представлені книги «Бережина»,«Перепелина ніч»,«Степові люди» і т.д..
Також оформлялась  книжкова виставка «Не відречусь,що родом я з села».



 

________________________________

29.01.2015

Роздольненська сільська бібліотека

 Користувачи нашої бібліотеки здійснили літературну подорож у незвичайний світ дитячих книжок Миколи Братана. Діти познайомились з двома збірками віршів: " День святого Миколая" та " Парасолька йде по місту". 

Школярі із задоволенням слухали і самі читали вірші а потім малювали персонажів які їм найбільше сподобались. 



Також учні познайомились з  віртуальним проектом


 «Слово про Братана»  Каховської районної бібліотеки.


 

 

 ________________________________

21.01.2015

Мар'янівська сільська бібліотека

Я іду до Вас



 Микола Іванович Братан відомий на Україні, у близькому і далекому зарубіжжі - поета, прозаїка, драматурга, перекладача, автора творів для дітей і про дітей, публіциста, пісняра, лауреата літературної премії ім. Андрія Малишка, заслуженого діяча мистецтва України, полум’яного пропагандиста і поборника української мови та літератури, співця херсонських степів і безкрайньої смаглявої Таврії, широко відоме серед української громадськості, творчої інтелігенції, студентської та учнівської молоді. Минає 80 років від дня народження відомого українського поета
  У Марянівскій сільській бібліотеці оформлена книжкова виставка"Летів до книги серця дзвін". 14 січня пройшов захід нон- стоп по творчості М. Братана присутні читали вірші  та уривки з його творів. Переглянули літературний блог"Слово про Братана" з цікавстю переглядали фотографії слухали пісні .








_______________________


14.01.2015

Дмитрівська  сільська  бібліотека  

 В Дмитрівській сільській бібліотеці 13 січня пройшла  краєзнавча виставка – спогад, присвячена 80-річниці народження Миколи Івановича Братана

 



 

 

  ____________________________

14.01.2015

"Слово про Братана"


 Таврійський край багатий на мистецькі таланти. З – поміж людей, що   є окрасою  землі Херсонської – Микола Іванович Братан.
Ім’я Миколи Івановича Братана відомого на Україні, у близькому і далекому зарубіжжі - поета, прозаїка, драматурга, перекладача, автора творів для дітей і про дітей, публіциста, пісняра, лауреата літературної премії ім. Андрія Малишка, заслуженого діяча мистецтва України, полум’яного пропагандиста і поборника української мови та літератури, співця херсонських степів і безкрайньої смаглявої Таврії, широко відоме серед української громадськості, творчої інтелігенції, студентської та учнівської молоді.  минає 80 років від дня народження відомого українського поета  І  Районна  бібліотека  КУ КРОБ  розпочала  віртуальний  проект «Слово  про  Братана» (http://bratan80.blogspot.com/ ) який  присвячений   життєвому  і творчому шляху непересічної постаті в українській літературі минулого століття і сьогодення.
Матеріали про М.І.Братана представлені в розділах «Автобіографічне»,  «Життєва  сага  у  світлинах».  Окремим розділом представлена літературна творчість поета «Читаємо Братана», де користувачі матимуть змогу познайомитись з творами поета, які є в нашій бібліотеці та оцифрованими окремими творами, зокрема: «Семенівське шосе», «Побите серце» та інші.
 В розділі «Медіа – проекти» представлений буктлейлер на книгу М.Братана «Нецілована і юна», розроблений Каховською районною бібліотекою.
Користувачі мають змогу ознайомитись з піснями на слова М.Братана. 
Окремим розділом представлена творчість наших земляків «Вірші, віршовані для тебе», де можна розмістити свої посвяти поету. 13  січня в Інтернет – центрі районної бібліотеки для слухачів університету третього покоління пройшла презентація літературного блогу «Слово про Братана».
Присутні дізналися багато цікавої інформації про творчий і життєвий шлях талановитого письменника.
Запрошуємо відвідати наш літературний блог.




 _________________________________________________

18.12.2014

Ні,не безпам’ятно прожив я набіглі в множестві літа


1 січня минає 80 років від дня народження відомого українського поета, прозаїка,літературного критика,заслуженого діяча мистецтв України,лауреата премії ім. А. Малишка,співця херсонських степів і безкрайньої смаглявої Таврії Миколи Івановича Братана.

Він народився у степовій Семенівці Каховського району. З дитячих літ його оточували широкі простори і краса, щедра природа таврійських степів.

Вихований у родині трудівника – степовика М.І.Братан усе життя звеличував людину-хлібороба з його одвічними турботами,радощами і тривогами. Він залишив нам у спадок безцінний скарб – любов до життя, людей, України, рідного краю і сотню книжок.

В районній бібліотеці для дітей відбувся вечір памяті М. Братана  «Ні,не безпам’ятно прожив я набіглі в множестві літа».

Учасники заходу учні 9-в класу ЗОШ №1  Ольга Баль, Данило Шовкопляс,Станіслав Літусенко, Данило Андрєєв,Аліна Жолква, Настя Коржинська, Артем Кононець читали вірші поета. Бібліотекар ЗОШ№1 Ольга  Гарькава, прочитала свій улюблений вірш «Ромашка». Свої вірші, присвячені поету, читали Алла та Валерій Ралко. Звучали пісні, на слова М.Братана, у виконані знанного в Каховці поета –барда Валерія Ралко. 

Бібліотекар читального залу Наталя Ширіна  ознайомила присутніх  з книжковою виставкою «Мені не соромно признаться, що я землі цієї син», де представлені книги М. Братана подаровані бібліотеці його дружиною Раїсою Василівною,та зробила огляд літератури .А разом всі присутні переглянули електронну презентацію «Співець таврійського краю».

Учасники заходу  ще раз своїм серцем доторкнулися до багатогранної творчої  спадщини нашого земляка,бо він залишив доробок,який ніколи не зітреться.

М. Братан своїм непростим життям, всіма справами та помислами, переконливо довів непохитну любов рідній смаглявій Таврії,за що й здобув народну шану.

Його творчість ще багато років буде хвилювати і надихати майбутні покоління як треба жити, любити,працювати і творити. 









_____________ 

Братановські читання




Братановські читання

18 грудня  2014р. засідання літературного  клубу «Свічадо» присвячене видатному поету – земляку, імя якого носить наша бібліотека – Миколі Івановичу Братану, воно мало назву – «Тут кожна билина мене пам’ятає, і я пам’ятаю її…».

Учасники клубу читали свої улюблені вірші із збірок творів Миколи Івановича.

                   Микола Демченко презентував свою нову збірку «Пишу стихи пером души…», яку він присвятив творчості М. Братана:

                    

                   «З Братаном я спілкувався

                   як Микола був живий

                   вірші писати я навчався

                   Братан для мене був крутий…»

                    

Всі присутні згадали добрим словом письменника, поета, драматурга, журналіста, нашого земляка – М.І. Братана.





 

 

 

 


_______________

Пам'яті земляка


  В Районній бібліотеці  12 грудня відбулося літературно - мистецький вечір, присвячений М.Братану. На ньому були присутні син та вдова поета. Працівники бібліотеки, читачі, товариші та односельці Миколи Братана продекламували вірші та виконали пісні на його текти. Згадували заслуженого діяча мистецтв України як людину слова, й таку, що могла вийти з будь-якої ситуації та ще й із гумором. Митець був хорошою людиною, доброю та вихованою.
 Про нього дуже цікаво розповідала Хижинська Т.М.- вчитель Семенівського Навчально-виховного комплексу. Перед глядачами також виступив народний аматорський ансабль української пісні с.Семенівка "Вербиченька" під керівництвом В.Мальчевськой. Душевно заспівали для глядачі Товпенюк Тетяна  та  Козолій Наталія. Також виступили члени літературного клубу "Свічадо" Районної бібліотеки  М.Т.Тібій  та  В.І. Ралко.Своїми спогадами поділився в минулому однокурсник  М.Братана ЯкущенкоГ.І.


















Комментариев нет:

Отправить комментарий